Web Gateway

Browserlar üzerinden gelebilecek her türlü tehdite karşı koruma altında olun.

Web Gateway nedir?

Güvenli bir web ağ geçidi, yetkisiz trafiğin bir kuruluşun ağına girmesini engelleyen bir siber engel veya kontrol noktasıdır. Güvenli bir web ağ geçidinin yönettiği trafiğin tamamı sıralı olup, ağ geçidi tüm gelen ve giden veriler arasında durur. Kötü niyetli web sitesi trafiğini, virüsleri ve kötü amaçlı yazılımları işletmelere bulaşmasını veya verilerine erişmesini engeller. Web ağ geçidi, kullanıcıların yalnızca onaylı, güvenli web sitelerine erişmesine izin verir; diğerlerinin tümü engellenir. Bir web ağ geçidinin daha karmaşık bir işlevi, hassas bilgilerin (fikri mülkiyet, veriler ve gizli belgeler gibi) bir kuruluşun sitesinden çıkmasını (sızma olarak da bilinir) önleyebilir.

Neden Önemli?

Siber suçlular, görünüşte zararsız veya profesyonel görünen web sitelerine tehdit vektörlerini yerleştirme konusunda daha sofistike hale geldikçe, güvenli web ağ geçitleri giderek daha yaygın hale geldi. Bu sahte web siteleri, kullanıcılar bunlara eriştiğinde, kullanıcının bilgisi olmadan arka planda kötü amaçlı kodlar ve yetkisiz erişimler açığa çıkararak kuruluşun güvenliğini tehlikeye atabilir. Sahte, suç siteleri oldukça ikna edici olabilir.

Bu dolandırıcı web sitelerinden bazıları, kullanıcıları kredi kartı numaralarını ve sosyal güvenlik numaraları gibi kişisel kimlik bilgilerini (PII) girmeye ikna edebilecek kadar gerçek görünüyor. Diğer siteler, web tarayıcı denetimlerini atlamak ve virüsler veya kötü amaçlı yazılımlar gibi kötü amaçlı kodları kullanıcının ağına enjekte etmek için yalnızca kullanıcıyla bağlantı kurulmasını gerektirir.

Özellikler ve Avantajlar

Şifreli trafik analizi

  Ağ geçidi, önce tüm trafiği yerel ve küresel tehdit listeleri ve itibar kaynaklarıyla karşılaştırmalı, ardından herhangi bir içerik veya kodun ağ için tehdit oluşturup oluşturmadığını belirlemek için trafiğin doğasını da analiz etmelidir. Bu, SSL tabanlı şifreli trafiği içermelidir.

 

Veri kaybı önleme

  Örneğin, bir web sitesi yüklenen belgeleri veya verileri kabul ederse, belgeler yüklenmeden önce hassasiyet verileri için taranmalıdır.

 

Sosyal medya koruması

  Sosyal medyaya gelen ve giden tüm bilgiler taranmalı ve filtrelenmelidir.

 

Tüm protokoller için destek

  HTTP, HTTPS ve FTP internet protokolleri desteklenmelidir. HTTPS şu anda endüstri standardı olsa da, birçok site hala HTTP ve FTP bağlantılarını desteklemektedir.

 

Sıfır gün kötü amaçlı yazılımdan koruma çözümleriyle entegrasyon

  Tehditler keşfedilmelidir ve sıfırıncı gün (daha önce hiç görülmemiş) tehditleri algılayabilen kötü amaçlı yazılımdan koruma çözümleriyle entegrasyon, en iyi önleme ve düzeltmeyi sağlar.

 

Güvenlik izleme ile entegrasyon

  Güvenlik yöneticileri, genellikle bir güvenlik bilgisi ve olay yönetimi (SIEM) çözümü olan, seçtikleri izleme çözümü aracılığıyla herhangi bir web ağ geçidi güvenlik sorunu konusunda bilgilendirilmelidir.

 

Yer seçimi

  Güvenli web ağ geçidinizin ağınıza en uygun yeri seçin: uç, uç noktalarda veya bulutta.

 

İletişime Geçin

Üstün koruma
ve sizin için geliştirilen yazılımlar için