Sophos Next-Gen Firewall

Sophos Next-Gen Firewall

Sophos, siber güvenlik alanında ürettiği ileri teknolojiler ile Gartner sıralamasında en üstlerde yer almaktadır. Sophos Firewall, dünya çapında küçük-orta ve büyük kurumların SaaS, SD-wan ve bulut ağlarını izlemek, ayıklamak ve her türlü zararlı aktiviteyi engellemek için ileri teknoloji ile donatılmıştır.

İleri Teknoloji Mimarisi

Sophos Firewall, Xstream Protection mimarisiyle Görünürlük ve Korunma, Ağ ve Erişim, Yönetim ve Raporlama özelliklerini tek bir merkezi kontrol panelinde birleştirerek sunduğu ileri teknolojiyi tek bir noktadan yönetilebilir kılar.

Özellikler ve Avantajlar

Görünürlük

  • Derin Paket Denetimi İnternet servis sağlayıcıları, Anti-Virüs, internet koruması ve uygulama kontrolünü tek bir noktadan kontrol etmenizi sağlar.
  • Şifrelenmiş Trafik İnternet endüstrisinin en gelişmiş protokolü olan TLS 1.3 ile görünürlük, uyguladığınız işletim politikalarınız ve kullandığınız tümleşik sistemlerin internete erişiminde ki tüm kör noktaları yok eder. Verileriniz aktarım esnasında ileri düzeyde şifrelenmiş olur.
  • Kullanıcı Kimliği Sophos Firewall ile kullanıcı veya grup bazlı kuralları en ince ayrıntısına kadar özelleştirebilirsiniz. Kullanıcı bazlı rapor alma, kullanıcı bazlı risk haritası oluşturma, senkronize edilmiş cihazların kontrolü, kullanıcı bazlı aktif dizin takibi ve iki-faktörlü koruma yönetimi gibi özellikleri kontrol edebilirsiniz.
  • İçerik Kontrolü FTP, HTTP veya HTTPS protokolleri üzerinden esnek, kullanıcı bazlı, anahtar kelime ve indirilebilir içerik kontrollerini yapabilirsiniz.
  • E-posta ve Veri E-postalarınızı spam, e-dolandırıcılık ve veri kaybına karşı koruyabilirsiniz.

 

Ağ ve Erişim

  • SD-WAN Sophos Firewall, çoklu WAN bağlantısı izleme, yük devretme ve yeniden çalıştırma, uygulama yolu seçimi ve yönlendirmesi gibi işlemleri güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirir.
  • VPN Uzaktan destek ve çalışma için ücretsiz VPN yapısı sunmaktadır. Böylece evden çalışanlarınız Sophos Firewall üzerinden internete çıkışlarını yaparak güvenli internet alanında kalacaklardır. Windows ve MacOS desteği, IPSec ve SSL desteği, kolay kurulum ve sınırsız kullanıcı desteği vardır.
  • Kablosuz Kontrolcü Bütün Sophos Firewall ürünleri içerisinde kablosuz bir kontrolcü yapısı ile gelmektedir. Böylece tüm bağlantı noktalarınızı tek bir konsol ekranından yönetebilirsiniz. Tak çalıştır sistem, 802.11ac ile yüksek performans, Wave 2 kablosuz bağlantı standardı ve çok güçlü yayın özelliklerine sahiptir.
  • Çekirden Firewall Özellikleri Sophos Firewall, en gelişmiş seviyede NAT, yönlendirme ve köprüleme bağlantı teknolojilerini destekler.

 

Yönetim ve Raporlama

  • Sophos Merkezi Yönetim Sophos Merkezi Yönetim paneli ile firewall dahil tüm Sophos ürünlerinizi tek bir noktadan birbirleriyle senkronize bir şekilde yönetebilirsiniz.
  • Merkezi Firewall Raporlama Gelişmiş raporlama araçları ile sadece sizin kişiselleştirdiğiniz verilerle rapor oluşturabilirsiniz. Birden fazla firewall için toplu rapor alabilirsiniz. Raporlarınızı görselleştirebilir, kaydedebilir, dışarı aktarabilir ve belirli bir tarih aralığında detaylıca gruplayabilirsiniz.
  • Kontrol Paneli ve Uyarılar Kontrol paneliniz üzerinden tüm uyarıları görebilir, mevcut durum hakkında ipuçlarına erişebilirsiniz.
  • Sınırsız raporlama Sophos Firewall ile sınırsız rapor oluşturabilirsiniz. Rakiplerinin aksine Sophos raporlama konusunda hiçbir sınırlama getirmemektedir.

 

Koruma

  • Sıfırıncı Gün Virüsler ve Zararlı Yazılım Koruması Sophos Firewall, endüstrinin ileri gelen yapay zeka sistemleriyle, ağınızdaki Truva atı, fidye virüsü ve istenmeyen yazılımların aktivitelerini takip ederek içeriden dışarıya, dışarıdan içeriye zararlı verinin giriş ve çıkışını engeller.
  • Bulut Kum Havuzu Sophos Firewall, yeni nesil bulut kum havuzu teknolojisi ve Sophos Intercept X(antivirüs) teknolojisini bir arada kullanarak fidye virüsü, e-dolandırıcılık, spam ve istenmeyen internet indirmelerine karşı derin öğrenme ile endüstri standartlarının üzerinde bir koruma sağlar.
  • Koruma Segmentleri Sophos Firewall, kolay ve güçlü bir şekilde kullanıcılar veya gruplar için farklı kural ve özelliklerin uygulanmasını sağlar. Firmanızdaki her bir farklı birim için farklı özellik ve kısıtlamaları tek bir yönetim paneli üzerinden çok basit bir şekilde uygulayabilirsiniz.

 

Sophos Next-Gen Firewall Ürünler

İletişime Geçin

Üstün koruma
ve sizin için geliştirilen yazılımlar için