Sandbox

Sanal sunucular üzerinde tehlikeleri bertaraf edin ve tehditlerden korunun.

SANDBOX Nedir?

Siber güvenlik dünyasında, korumalı alan ortamı, potansiyel olarak güvenli olmayan yazılım kodunun ağ kaynaklarını veya yerel uygulamaları etkilemeden yürütülebildiği yalıtılmış bir sanal makinedir.

Siber güvenlik araştırmacıları, bilinmeyen eklerden ve URL'lerden şüpheli kod çalıştırmak ve davranışını gözlemlemek için korumalı alanları kullanır. Telltale işaretleri, kodun kendini kopyalayıp çoğaltmadığını, bir komut ve kontrol sunucusuyla bağlantı kurmaya çalışıp çalışmadığını, ek yazılım indirip indirmediğini, hassas verileri şifreleyip şifrelemediğini kontrol ederler. Korumalı alan ağa, verilere veya diğer uygulamalara erişimi olmayan öykünülmüş bir ortam olduğundan, güvenlik ekipleri nasıl çalıştığını ve kötü amaçlı olup olmadığını belirlemek için kodu güvenli bir şekilde "çalıştırırlar".

araştırmalarda

Siber güvenlik araştırmacıları ve analistleri, korumalı alan ortamlarını benzer şekilde kullanır. Ancak bu durumda, kötü amaçlı yazılımlar için hiçbir ağ kaynağının bulunmadığından emin olmak çok daha kritiktir. Korumalı alan ortamının kendi ağı vardır ve genellikle üretim kaynaklarına fiziksel bağlantısı yoktur. Korumalı alanın amacı, kötü amaçlı kodu yürütmek ve analiz etmektir. Bazen bu kod, kötü amaçlı yazılımın etkisinin ve yükünün bilinmediği bir sıfır gün açığı olabilir. Bu nedenle, korumalı alanın kritik altyapıya erişimi olmamalıdır.

Bir sanal alan ile siber güvenlik araştırmacıları ve analistleri, kötü amaçlı yazılımın nasıl çalıştığını ve onu durdurmak için neler yapılabileceğini anlayabilir. Kötü amaçlı yazılımın diğer sistemlere yayılmasını durdurmak ve zaten virüslü sistemlerden kaldırmak için virüsten koruma yazılımı tasarlamanın ilk adımıdır.

Karmaşık saldırılar için, kötü amaçlı yazılımları hızla analiz etmek ve küresel bir sorun haline gelmeden önce durdurmak için korumalı alan ortamları hazırdır. Örneğin, fidye yazılımı küresel olarak yayılabilir ve kritik hükümet sistemlerini çökertebilir. Bu, araştırmacıların onu durdurmaya yardımcı olmak için hazır erişim sanal alanlarına sahip olmalarını önemlidir.

Özellikler ve Avantajlar

Sıfırıncı Gün Saldırılarını Engelleyin

    Sandbox teknolojisi, hem bilinen zararlıların hem de sıfırıncı gün zararlılarının davranışlarını analiz ederek sisteminize sızmasını engeller.

 

Entegre Sistemler

    Sandbox ile elde edilen veriler SIEM, Endpoint gibi güvenlik sistemleriyle paylaşılarak merkezi bir yönetim sağlanır.

 

Sanallaştırılmış Koruma

    Sandbox sistemleri, analistler ve otomatikleştirilmiş koruma prosedürleri uygulayan robotlar için sanallaştırılmış, korunaklı ve tamamen kontrol edilebilir alanlar sağlar.

 

Genişletilmiş EDR

    IT yöneticileri hizmet aldıkları yazılımlar dahilinde EDR kabiliyetine sahipken, Sandbox teknolojisi ile izledikleri cihazların birer kopyasını oluşturarak güvenli bir alanda çok farklı testler gerçekleştirebilirler. Böylece mevcut iş akışı ve veri güvenliği korunmuş olur.

 

İletişime Geçin

Üstün koruma
ve sizin için geliştirilen yazılımlar için