Network Access Control

Aruba NAC Nedir

Ağa kimin ve neyin bağlandığını belirlemek, kuruluşunuzu güvence altına almanın ilk adımıdır. Kablolu ve kablosuz politika yürütmenin otomatik uygulama aracılığıyla kontrol, yalnızca yetkili ve kimliği doğrulanmış kullanıcıların ve cihazların ağınıza bağlanmasına izin verilmesini sağlar. Aynı zamanda, iç ve dış denetim ve uyumluluk gereksinimlerini güvence altına almak ve karşılamak için gerçek zamanlı saldırı yanıtı ve tehdit koruması gereklidir.

Neden NAC

Network Access Control sistemleri çok kullanıcılı ağ yapılarında kullanıcıların yönetimini kolaylaştırmakla birlikte kullanıcı ve ağ güvenliğini en üst düzeyde korumanıza yardımcı olur. Örneğin, 50 bilgisayarlı bir işletmede kullanıcıların ağ üzerindeki aktivitelerini izleme, cihazlarının durumlarını görme ve raporlama gibi işlemleri tek bir noktadan gerçekleştirebilirsiniz. Böylece hem güvenli hem de tüm sisteme hakim bir yönetim sergilersiniz.

Özellikler ve Avantajlar

Merkezileştirilmiş, Sıfır Güvene Dayalı Erişim

  İnternete direkt çıkmanın ve geleneksel güvenlik duvarlarının oluşturduğu açıkların kapatılması ve tüm kontrolün tek bir noktada toplanmasını sağlar. Örneğin; Birden fazla yönlendirici(router) ve VPN kullanan bir yapının tüm ağ kontrolünü Aruba NAC ile kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

 

Kural Bazlı Koruma

  Ağınıza dahil olan tüm cihazları ister gruplayarak ister tek tek özel izinlere tabi tutabilirsiniz. Örneğin; Muhasebe biriminizde ki cihazlar için daha sıkı güvenlik kuralları koyarken, çağrı merkezinizde ki cihazlara daha esnek kurallar koyabilirsiniz.

 

Ağ Üzerinde Zararlı Yazılım Tespiti

  Aruba NAC, üzerinden geçen trafiği tarayarak zararlı yazılımlara ait aktiviteleri tespit eder ve saldırıya uğrayan cihazı izolasyona alır. Antivirüs ve IT yöneticinize haber verir ve sorunu çözene kadar cihaz ve verileriniz için güvenli bir ortam sağlar.

 

Konuk Yönetimi

  Ağınıza dışarıdan geçici olarak katılacak konuklara güvenli ve sizin belirlediğiniz düzeyde internet erişimi sağlar. Konuklardan gelebilecek zararlı yazılım ve siber saldırılara karşı tüm ağınızı korur. Böylece siber korsanlar ağınıza bir şekilde ulaşmış bile olsalar, ağ üzerindeki diğer cihazlar koruma altında olmuş olurlar.

 

Sistem Sağlığı

  Aruba OnGuards, cihazlarınıza herhangi bir ek yazılım kurmadan, cihaz ve ağ sağlığınızı kontrol eder ve korur. Cihazlarınızdaki güncellemeleri kontrol eder, ağ politikalarını yönetir ve raporlar.

 

Gelişmiş Raporlama

  Aruba NAC ile ağınızdaki tüm aktiviteleri görebilir ve raporlayabilirsiniz. Gelişmiş raporlama sistemi ile cihazların sağlıklarını, ağınızın zararlı ve zararsız internet aktiviteleri, ağ kullanım yükü ve sınırlandırma bilgileri gibi detaylı verilere kolayca ulaşabilir ve raporlayabilirsiniz.

 

İletişime Geçin

Üstün koruma
ve sizin için geliştirilen yazılımlar için