Intercept X Endpoint

Sophos Intercept X Endpoint

Dünyanın en gelişmiş antivirüslerinden kabul edilen Sophos Intercept X Endpoint ile kurumların güvenlik ihtiyaçları ileri teknoloji ile sağlanmaktadır. Intercept X Endpoint, zararlı yazılım, fidye yazılımları, e-dolandırıcılık ve virüslere karşı ileri koruma sağlar.

İleri Teknoloji Mimarisi

Sophos Intercept X, zararlı yazılımları yakalamak için sadece geleneksel yöntemler kullanmak yerine, kapsamlı ve derinlemesine bir savunma yaklaşımı sağlar. Birden fazla katmana sahip olan koruma prosedürleri günümüz zararlı yazılımlarına karşı çok boyutlu bir koruma sağlar.

Özellikler ve Avantajlar

Bilinmeyen Tehditleri Durdurun

  Intercept X, derin öğrenme ve yapay zeka ile milyonlarca zararlı yazılım örneğini analiz ederek, yeni üretilen ve henüz tespit edilememiş tüm zararlı yazılımları yakalar.

 

Fidye Virüslerini Durdurun

  Intercept X, bilgisayarınızdaki tüm dosya hareketlerini takip ederek şifrelenmiş dosyalarınızı tespit eder ve onları eski hallerine geri çevirir. Böylece fidye virüslerine karşı geniş bir koruma sağlar.

 

Yazılım Açıklarından Korunun

  Siber korsanlar çoğu zaman direkt saldırmak yerine zararsız yazılımların açıklarını bularak, bu kanallar üzerinden cihazınıza sızmayı denerler. Intercept X, cihazınızı farklı noktalardan kontrol ederek, oluşabilecek veri sızıntılarının önüne geçmeye çalışır.

 

Çok Katmanlı Savunma

  Çok güçlü modern korunma teknolojilerinin yanı sıra, dosya kitleme, web kontrolü, veri kayıt engelleme ve imza tabanlı zararlı yazılım yakalama gibi geleneksel yöntemlerle çok yönlü koruma sağlar.

 

Senkronize Koruma

  Sophos’un tüm koruma çözümleri birbiriyle mükemmel şekilde uyumlu çalışır. Intercept X(antivirüs) ve FG Firewall(güvenlik duvarı) birbirleriyle veri paylaşarak otomatik olarak bir izolasyon alanı oluştururlar. Böylece hem ağ hem ağa bağlı tüm cihazlar tek bir koruma şemsiyesi altında korunmuş olur.

 

Merkezi Kontrol Sistemi

  Intercept X, Sophos Central kontrol paneli sayesinde tek bir noktadan yönetilebilir. İşletmenizin tüm cihazlarını tek bir kontrol panelinden kolayca yönetebilirsiniz. Saldırıya uğrayan cihazlar, güncel olmayan cihazlar, şüpheli aktiviteler ve sistemsel raporlara rahatça erişebilir ve müdahale edebilirsiniz.

 

Uç Nokta Tespit ve Tepki (EDR)

  Sophos EDR, IT yöneticileri ve siber güvenlik uzmanlarının zararlı yazılım tespiti için özel olarak tasarlanmıştır. Örneğin; cihazın performans sıkıntıları veya cihazda çalışan uygulamalar içerisinde şüpheli davranan, standart dışı bir port kullanan veya cihaz verilerini uzak bir noktaya aktarmaya çalışan uygulamaların tespiti.

 

Yönetilen Tehdit Koruması (MTR)

  Sophos MTR ile eşsiz bir şekilde 7/24,her an, profesyoneller tarafından sisteminiz izlenir ve mevcut veriler analiz edilerek, herhangi bir tehdit durumunda anında müdahale edilir. Böylece IT uzmanı olmayan işletmeler çok güçlü bir korumaya sahip olurlar.

 

İletişime Geçin

Üstün koruma
ve sizin için geliştirilen yazılımlar için