FORTINET SANDBOX

FortiSandbox

Yapay zeka destekli FortiSandbox, fidye yazılımı, kripto-maden amaçlı yazılım ve diğerleri dahil olmak üzere hızla gelişen ve daha fazla hedeflenen tehditleri geniş bir dijital saldırı yüzeyinde ele almak için Fortinet’in Security Fabric platformuyla entegre olan ihlal koruma çözümünün bir parçasıdır. Özellikle, sıfır gün gelişmiş kötü amaçlı yazılım algılama ve yanıtlama otomasyonu aracılığıyla gerçek zamanlı eyleme dönüştürülebilir zeka sunar.

Özellikler ve Avantajlar

Güvenlik Kumaşıyla Saldırı Yüzeyi Geniş Kapsama Alanı

  Ağları, e-postaları, web uygulamalarını ve kampüsten genel buluta kadar uç noktaları ve Operasyonel Teknoloji (OT) ortamında bulunan Endüstriyel Kontrol Sistemi (ICS) cihazlarını korumak için çalışan birleşik ve genişletilebilir bir mimari aracılığıyla gelişmiş hedefli saldırılara karşı etkili savunma.

 

Otomatik Sıfır Gün Gelişmiş Kötü Amaçlı Yazılım Tespiti ve Yanıtı

  Yerel entegrasyon ve açık API'ler, Fortinet ve üçüncü taraf satıcı koruma noktalarından nesnelerin gönderilmesini ve tehdit istihbaratının gerçek zamanlı olarak paylaşılmasını, tehditlere anında yanıt vermek ve kısıtlı güvenlik kaynaklarına bağımlılığı azaltmak için otomatikleştirir.

 

Sertifikalı ve En Çok Oy Alan

  Sürekli olarak NSS Labs İhlal Tespit Sistemleri (BDS) ve İhlal Önleme Sistemleri (BPS) ve ICSA Labs Gelişmiş Tehdit Savunması (ATD) gibi sıkı, gerçek dünyadan bağımsız testlere tabi tutulur ve bilinen ve bilinmeyen tehditlerle başa çıkmada sürekli olarak en yüksek puanları alır.

 

Yapay Zeka Destekli Korumalı Alan Kötü Amaçlı Yazılım Analizi

  Yerleşik savunmalarınızı iki aşamalı yapay zeka tabanlı korumalı alan yaklaşımıyla tamamlayın. Şüpheli ve riskli dosyalar, FortiSandbox’ın yapay zeka destekli statik analizi aracılığıyla bilinen ve ortaya çıkan kötü amaçlı yazılımları hızla tanımlayan analizin ilk aşamasına tabi tutulur. İkinci aşama analizi, sürekli olarak yeni kötü amaçlı yazılım tekniklerini öğrenen ve kötü amaçlı yazılım davranış göstergelerini otomatik olarak uyarlayan, FortiSandbox’ın dinamik analiz tespit motorunu yeni sıfır gün tehditlerine karşı daha verimli ve etkili hale getiren davranış tabanlı yapay zekadan yararlanarak tam saldırı yaşam döngüsünü ortaya çıkarmak için kapalı bir ortamda yapılır.

 

Otomatik İhlal Koruması

  Fortinet’in çeşitli ürünleri FortiSandbox ile Security Fabric platformu üzerinden benzersiz bir şekilde entegre etme yeteneği, inanılmaz derecede basit bir kurulumla ihlal koruma stratejinizi otomatik hale getirir. Kötü amaçlı bir kod belirlendiğinde, FortiSandbox risk derecelendirmelerini döndürecek ve yerel istihbarat, yeni gelişmiş tehditleri azaltmak ve bunlara karşı bağışıklık kazandırmak için Fortinet, Fabric-Ready İş Ortağı ve üçüncü taraf güvenlik çözümleriyle gerçek zamanlı olarak paylaşılıyor. Yerel istihbarat, kuruluşların küresel olarak korunmasına yardımcı olmak için isteğe bağlı olarak Fortinet tehdit araştırma ekibi FortiGuard Labs ile paylaşılabilir.

 

Kolay Kurulum

  FortiSandbox, tek bir birleşik çözümde birçok protokolün incelenmesini destekler, böylece hem ağı hem de güvenliği, altyapıyı ve işlemleri basitleştirirken genel toplam sahip olma maliyetini düşürür. Ayrıca, Security Fabric platformuyla bütünleşerek mevcut güvenlik mimarinize gelişmiş bir tehdit koruması katmanı ekler.

 

Esneklik

  FortiSandbox, müşterilerin benzersiz konfigürasyonları ve gereksinimleri için çeşitli dağıtım seçenekleri sunduğu için piyasadaki en esnek tehdit analizi aracıdır. Kuruluşlar bu dağıtım seçeneklerini birleştirmeyi seçebilir.

 

Entegrasyon

  FortiSandbox, şüpheli içeriği ele geçirmek ve FortiSandbox'a göndermek için FortiGate, FortiMail, FortiWeb, FortiADC, FortiProxy, FortiClient (ATP ajanı) ve FabricReady Partner çözümleriyle ve JSON API veya ICAP aracılığıyla üçüncü taraf güvenlik satıcılarıyla yerel olarak entegre olur. Entegrasyon ayrıca bu cihazlara zamanında iyileştirme ve raporlama yetenekleri sağlayacaktır.

  Bu entegrasyon, gerçek zamanlı istihbaratın anında paylaşılmasına izin vermek için diğer FortiSandbox'lara kadar uzanır. Bu, farklı coğrafi konumlarda birden fazla FortiSandbox'ı kullanan büyük kuruluşlara fayda sağlar. Bu el değmeden otomatikleştirilmiş model, farklı sınırlar ve saat dilimleri boyunca bütünsel koruma için idealdir.

 

İletişime Geçin

Üstün koruma
ve sizin için geliştirilen yazılımlar için