Fortinet Next-Gen Firewall

Yeni Nesil Güvenlik Duvarı nedir?

Yeni nesil güvenlik duvarları (NGFW'ler), bir kuruluşu iç ve dış tehditlerden korumak için ağ trafiğini filtreler. NGFW'ler, paket filtreleme, IPsec ve SSL VPN desteği, ağ izleme ve IP haritalama özellikleri gibi durum bilgisi olan güvenlik duvarlarının özelliklerinin korunmasının yanı sıra daha derin içerik inceleme yeteneklerine sahiptir. Bu yetenekler, saldırıları, kötü amaçlı yazılımları ve diğer tehditleri tanımlama yeteneği sağlar ve NGFW'nin bu tehditleri engellemesine izin verir. NGFW'ler kuruluşlara SSL denetimi, uygulama kontrolü, izinsiz girişi önleme ve tüm saldırı yüzeyinde gelişmiş görünürlük sağlar. Tehdit ortamı, ortak konum ve çoklu bulutun benimsenmesi nedeniyle hızla genişledikçe ve işletmeler artan müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için büyüdükçe, geleneksel güvenlik duvarları daha da geride kalıyor, ölçeğe göre koruma sağlayamıyor ve zayıf kullanıcı deneyimine ve zayıf güvenlik duruşuna yol açıyor. NGFW'ler yalnızca kötü amaçlı yazılımları engellemekle kalmaz, aynı zamanda gelecekteki güncellemelerin yollarını da içererek onlara tehdit ortamıyla gelişme esnekliği sağlar ve yeni tehditler ortaya çıktıkça ağı güvende tutar. Yeni nesil güvenlik duvarları, ağ güvenliğini uygulamanın hayati bir bileşenidir.

FortiGate Yeni Nesil Güvenlik Duvarları

FortiGate NGFW'ler, en son NP7 (Ağ İşlemcisi 7) dahil amaca yönelik oluşturulmuş güvenlik işleme birimleri (SPU'lar) tarafından desteklenen ağ güvenlik duvarlarıdır. Güvenliğe dayalı ağ iletişimi sağlarlar ve hibrit ve hiper ölçekli veri merkezleri için ideal ağ güvenlik duvarlarıdır.

Fortinet NGFW'ler, nokta ürünlerini ortadan kaldırarak ve en son TLS1.3, web filtreleme, izinsiz girişi önleme sistemi (IPS) dahil olmak üzere güvenli soket katmanı (SSL) denetimi gibi sektör lideri güvenlik yeteneklerini birleştirerek maliyeti ve karmaşıklığı azaltır ve tam görünürlük sağlar ve her türlü kenarı korur . Fortinet NGFW'ler, hiper ölçekli ve hibrit BT mimarilerinin performans ihtiyaçlarını benzersiz şekilde karşılar, kuruluşların en iyi kullanıcı deneyimini sunmasını ve daha iyi iş sürekliliği için güvenlik risklerini yönetmesini sağlar.

FortiGate yeni nesil güvenlik duvarları, ağa girip çıkarken trafiği hiper ölçekte inceler. Bu denetimler, yalnızca yasal trafiğe izin verildiğinden emin olmak için benzersiz bir hız, ölçek ve performansla gerçekleşir ve bunların tümü, kullanıcı deneyimini bozmadan veya maliyetli kesinti süreleri yaratmadan yapılır.

Özellikler ve Avantajlar

Harici Güvenlik Risklerini Yönetin

    Artan miktardaki HTTPS trafiğiyle, TLS şifre çözme stratejileri olmayan kuruluşlar, şifrelenmiş HTTPS trafiğinin yaklaşık% 90'ına etkili bir şekilde kördür. Sonuç olarak, hedeflenen kötü amaçlı yazılım kampanyalarına ve veri kaybına maruz kalırlar. FortiGate NGFW'ler, uygulamalara, tehditlere ve ağlara tam görünürlük sağlamak için güvenlik odaklı ağ iletişimi sağlar. Bu, operasyonların devam etmesini sağlamak ve iş sürekliliğini sağlamak için endüstri tarafından onaylanmış türünün en iyi güvenlik çözümü olarak tüm noktalarda koruma sağlar.

 

İç Güvenlik Risklerini Yönetin

    Düz ağlar, herhangi bir gelişmiş güvenlik denetimi sunmadıkları için saldırıya uğradıklarında zayıflar. FortiGate NGFW'ler, saldırı yüzeyini azaltmak ve bir saldırının ağ içinde yanal olarak yayılma yeteneğini engellemek için ağ tabanlı bölümleme sağlar, otomatikleştirilmiş iş akışları, uyarlanabilir güven, ve derinlemesine savunma, uyumluluk ve Güvenilir Uygulama Erişimi sağlamak için yüksek performanslı tehdit koruması sağlar.

 

Güvenlik Açıklarını Yönetin

    Kötü amaçlı yazılımların çoğu bilinen güvenlik açıklarını kullanarak yayılır ve saldırıların başlıca nedenidir. FortiGate NGFW'ler, sanal yama sağlamak ve bilinen ve sıfır gün saldırılarına karşı önlemek ve Maliyet ve Karmaşıklığı Azaltmak için performansı düşürmeden birleştirilmiş IPS sunar.

 

Üst Düzeyde Güvenlik Sağlayın

    Geleneksel güvenlik duvarları, hiper ölçekli hızlarda gereken yüksek kullanıcı trafiğini ele alırken tıkanır. Sonuç olarak, kullanıcı deneyimi zarar görür. İlerleyen güvenlik, hizmetlerinizi kesintiye uğratmak için saldırganlara kapıları açar. Fortinet NGFW'ler, yüksek işlem kapasiteleriyle iş akışınızın kesintiye uğramasına izin vermez.

 

İletişime Geçin

Üstün koruma
ve sizin için geliştirilen yazılımlar için