Fidye Sanitizasyonu

Fidye yazılımlar tarafından şifrelenmiş belgelerin kurtarma işlemi gerçekleştirilir
ve şirketlerin siber korsanlara para ödemesinin önüne geçilir.

Önemli Verilerinizi Fidyecilerden Kurtarın

Fidye yazılımları bilgisayarınız ve mobil cihazlarınızı kitleyen ve dijital dosyalarınızı şifreleyen bir zararlı yazılım tipidir. Bu gerçekleştiğinde fidye ödemezseniz bilgilerinize ulaşamassınız. Ancak bilgilerinize ulaşabileceğinizin garantisi asla yoktur ve hiç bir zaman fidye ödememelisiniz.

Enfekte olmuş kullanıcıların hesaplarına erişimlerinin sağlanması veya şifrelenmiş dosyalara tekrardan erişimin sağlanması mümkün hale getirilebilmektedir. Çeşitli fidye yazılımları tarafından şifrelenmiş veya kitlenmiş verilerin kurtarlabilmesi için anahtarlar ve özel şifre çözücü yazılımlar oluşturulmuştur.

Neden Farklıyız

Bulak Yazılım, geliştirdiği anti-virüs motoru, zararlı yazılımların tespiti için yapay zeka ve makina öğrenmesi destekli sandbox teknolojisi ve fidye virüslerine karşı dosya koruma sistemleriyle sektörde hizmet sağlayıcı konumundadır.
Gelişmiş derin analiz teknolojisi ile günde 30.000 dosya işleyebilir kapasitededir. Ayrıca işlenen zararlıların statik, davranışsal ve ağ hareketlerini raporlamakta ve nihai çıktıları sektörün önde gelen firmalarıyla tehdit istihbaharatı şeklinde paylaşmaktadır.

En üst düzeyde partnerlikleriyle güvenlik duvarı, end-point, DLP, yedekleme, bulut depolama, NAC ve gateway hizmetleri vermektedir. Yelpazesindeki tüm ürünler için satış ve teknik ekip ilgili firmanın sertifikalarına sahip olma zorunluluğu şirket politikasıdır.

Test Yöntemleri

Sisteminize e-posta ekleri, harici bellekler veya bilinmeyen programlar tarafından fidye virüsü bulaşır.

Önemli dosyalarınızı şifreleyerek erişiminizi engeller ve bunun karşılığında sizden fidye isterler.

Hemen bizimle iletişime geçerek sabit diskinizi güvene alın.

Zararlı türü belirlenerek sanitizasyon işlemi ile dosyalarınız kurtarılır.

Bulak Yazılım sadece dosyalarınızı kurtardığında sizden ücret talep eder. Ön değerlendirme veya başarısız kurtarma işlemlerinde hiç bir ücret talep etmez.

Özellikler ve Avantajlar

İleri Çözümleme Teknolojisi

    CryptoLocker, Cerber, WannaCry gibi tüm dünyayı tehdit eden virüsleri ve varyantlarını laboratuvarımızda çözebiliriz.

 

Dosya Rehabilitasyonu

    Şifrelenmiş dosyalarınız kurtarılırken olası kayıpları önlemek için "byte code" doğrulaması yaparak veri bütünlüğünü kontrol ediyoruz. Böylece dosyalarınızın kurtarılan parçalarında en az kayıp yaşanıyor. Bazı durumlarda bir dosyanızda bulunan içeriğin sadece bir kısmı kurtarılabilir.

 

Fidye Takibi

    Fidye vermenizi asla tavsiye etmiyoruz. Eğer herhangi bir kripto para ödemesi yaptıysanız; gönderi cüzdanını takip ederek paranızın hangi hesaplar arasında dolaştığını takip ediyoruz. Eğer bir kripto para borsasına aktarılırsa, borsa hakkında bilgilendirme yapıyoruz.

 

Arka Kapı Raporu

    Sisteminiz fidye virüsünden temizlendikten ve dosyalarınız kurtarıldıktan sonra, saldırı aracının geride bıraktığı olası açıklar araştırılır ve raporlanır.

 

İletişime Geçin

Üstün koruma
ve sizin için geliştirilen yazılımlar için