E-mail Gateway

E-mailleriniz üzerinden sistemlerinize zararlı yazılım enfekte etmek isteyenleri engelleyin.

E-MAIL GATEWAY Nedir

Bir e-posta ağ geçidi, bir kuruluşu veya kullanıcıları dahili e-posta sunucularını koruyan bir tür e-posta sunucusudur. Bu sunucu, gelen ve giden her e-postanın geçtiği bir ağ geçidi görevi görür. Güvenli E-posta Ağ Geçidi (SEG), gönderilen ve alınan e-postaları izlemek için kullanılan bir cihaz veya yazılımdır. SEG, istenmeyen e-postaları önlemek ve iyi e-posta göndermek için tasarlanmıştır. İstenmeyen mesajlar arasında spam, kimlik avı saldırıları, kötü amaçlı yazılım veya sahte içerik bulunur. Giden mesajlar, hassas verilerin kuruluştan ayrılmasını önlemek veya hassas bilgiler içeren e-postaları otomatik olarak şifrelemek için analiz edilebilir. SEG işlevselliği, gereksinimlere bağlı olarak bir bulut hizmeti olarak veya bir şirket içi cihaz olarak dağıtılabilir.

 

Ücretsiz olan güvenli e-posta ağ geçitlerini kullanmak veya genel kullanıma açık yazılımları kullanmak uygun maliyetli görünse de, dezavantajları da vardır. Bu uygulama muhtemelen istenmeyen veya kötü niyetli e-postaların kullanıcı gelen kutularına gitmesine neden olacaktır.

Ücretsiz güvenlik yazılımları ve hizmetleri genellikle yeni tehditleri durduracak kadar hızlı güncellenmez. Saldırganlar ve spam gönderenler taktiklerini hızla değiştirir, bu nedenle ayak uyduramayan e-posta güvenlik yazılımı etkisiz olacaktır. Ayrıca, elde edilmesi kolay bir yazılım kullanmak, kurbanlarına kötü niyetli e-postalar almak isteyen saldırganların, tespit edilmediklerinden emin olmak için e-postalarını test etmeleri anlamına gelir.

Bir kuruluşa yönelik bir saldırı başarılı olursa, ücretsiz e-posta güvenliği uygulayarak paradan tasarruf etmek maliyetli olabilir.

Özellikler ve Avantajlar

Dağıtım Seçenekleri

  Bir kuruluşun e-posta güvenliğini bulut hizmeti olarak mı yoksa şirket içinde mi dağıtmak istediği doğru çözümü seçmede önemli bir faktör olabilir.

 

İstenmeyen Posta Etkinliği

  Güvenli bir e-posta ağ geçidinin ana özelliklerinden biri olarak, kuruluşlar gerçek dünya e-posta trafiğini kullanan satıcıların e-posta arşivleme çözüm karşılaştırmalarını incelemelidir.

 

Kötü Amaçlı Yazılım Etkinliği

  Bir e-posta güvenlik çözümünün diğer bir temel yeteneği, etkin analiz veya URL'ler ve ekler kullanarak kötü amaçlı yazılımları hızlı ve doğru bir şekilde tespit etme ve engelleme yeteneğidir.

 

Tehdit İstihbaratı

  Kötü amaçlı yazılımları tespit etme ve engelleme yeteneğine bağlı olan tehdit istihbaratı, yöneticilerin nasıl saldırıya uğradıklarını, hangi taktiklerin kullanıldığını ve hatta hangi grubun onları hedef aldığını anlamalarına yardımcı olabilir. Ayrıca en çok hangi kullanıcıların saldırıya uğradığını da ortaya çıkarabilir.

 

Giden İçerik Kontrolü

  Hassas verilerin ayrılmasını önlemek için bir kuruluştan ayrılan e-postanın analiz edilmesi veya güvenlik politikasını uygulamak için otomatik olarak şifreleme kullanılması gereklidir.

 

Yanıt Yetenekleri

  Bir e-posta kullanıcının gelen kutusuna ulaşırsa ve daha sonra kötü niyetli olduğu tespit edilirse, bu e-postaları otomatik olarak bulma ve kaldırma yeteneği, daha sonra bulaşmayı önleyecektir.

 

İletişime Geçin

Üstün koruma
ve sizin için geliştirilen yazılımlar için