Acronis Cyber Protect

Kötü amaçlı yazılımdan koruma ve antivirüs

Verilerinizi, uygulamalarınızı ve sistemlerinizi günümüzün gelişmiş saldırılarına karşı aktif olarak koruyun. Acronis Cyber Protect ile, verilerinizi gerçek zamanlı olarak AI tabanlı statik ve davranışsal sezgisel antivirüs, antimalware, anti-fidye yazılımı ve anti-cryptojacking teknolojileriyle korumak için genişletilmiş Acronis Active Protection işlevlerine sahip olursunuz.

URL filtreleme ve kategorizasyon

Kötü amaçlı web sitelerinden gelen saldırıları önleyerek uyumluluğu sağlayın ve üretkenliği artırın. Gelişmiş URL filtreleme ile, web sitesi erişimini bir HTTP / HTTPS engelleyicisi, URL'ler için siyah ve beyaz listeler ve kötü amaçlı URL'ler için yük analizi aracılığıyla kontrol edebilirsiniz.

Özellikler ve Avantajlar

Küresel tehdit izleme ve akıllı uyarılar

  Acronis Siber Koruma Operasyon Merkezleri (CPOC), siber güvenlik ortamını sürekli olarak izler ve her türlü potansiyel tehdit hakkında uyarılar yayınlar. Kötü amaçlı yazılımlar, güvenlik açıkları, doğal afetler ve veri korumasını etkileyebilecek diğer küresel olaylar hakkında gerçek zamanlı uyarılar alın, böylece bunları önleyebilirsiniz.

 

Güvenlik açığı değerlendirmesi

  Sisteminizdeki güvenlik açıklarını belirleyip gidererek verilerinizi daha güvenli tutun. Güvenlik açığı değerlendirmemizle, tüm uygulamaların ve işletim sistemlerinin güncel olduğundan ve siber suçlular tarafından sömürülmemesini sağlamak için makinelerinizi güvenlik açıklarına karşı tarayabilirsiniz.

 

Kötüye kullanımı önleme

  Bir yama uygulanana kadar makineleriniz savunmasızdır. Açıklardan yararlanma önleme ile bellek koruması, geri dönüş odaklı programlama koruması, kod enjeksiyon koruması ve ayrıcalık yükseltme koruması ile saldırıların gerçekleşmesini durdurabilir ve önleyebilirsiniz.

 

İşbirliği araçları için koruma

  WebEx ve Zoom gibi işbirliği araçları bir kuruluşun daha verimli olmasına yardımcı olabilir, ancak sorun şu ki, bu araçların çoğu güvenli değil. Güvenlik açığı değerlendirmesi, yama yönetimi, kod yerleştirmeyi önleme ve kötü amaçlı yazılım önleme özellikleriyle bu işbirliği araçlarını proaktif olarak koruyun.

 

Dosya ve disk görüntüsü yedeklemesi

  Tek tek dosyaları yedekleyin veya tüm sistemi tek bir dosya olarak yedekleyerek tüm işinizi koruyun ve çıplak metal geri yükleme özelliği sağlayın. Veri felaketi durumunda, tüm bilgileri kolayca yeni donanıma geri yükleyebilirsiniz.

 

Sürekli veri koruması

  Sık kullandıkları kritik uygulamaların bir listesini tanımlayarak kullanıcıların devam eden işi kaybetmemesini sağlayın. Acronis'in aracısı, listelenen uygulamalarda yapılan her değişikliği (kullanıcının dosyayı nereye kaydettiğinden bağımsız olarak) izler ve sürekli olarak yedekler. Sistemin yeniden görüntülenmesi gerektiğinde, verileri yedekten geri yükleyebilir ve en son değişiklikleri uygulayabilirsiniz, böylece veri kaybı olmaz.

 

Esnek depolama

  Esnek depolama seçenekleriyle verilerin, altyapının ve tüm yasal gerekliliklerin değerini dengeleyin. İhtiyaçlarınıza uygun depolamayı kullanarak kolaylıkla büyütün: NAS, SAN, bantlar, diskler, Acronis Cloud veya Azure, AWS veya Google gibi herhangi bir özel veya genel bulut.

 

Herhangi birinden herhangi birine geçiş

  Acronis, verileri birleşik bir yedekleme biçiminde saklar, böylece kaynak sistemden bağımsız olarak herhangi bir platforma kolayca kurtarabilirsiniz. Farklı hipervizörler arasında ve fiziksel makinelere (P2V, V2V, V2P ve P2P) veya buluta (P2C, V2C, C2C, C2V ve C2P) geçiş yaparak riski ve BT aşırı yükünü azaltın.

 

Yedeklemelerin kötü amaçlı yazılımdan koruma taraması

  Yerleşik kötü amaçlı yazılım taraması ile virüslü dosyaların yedeklerden geri yüklenmesini önleyin. Acronis Cyber Protect, merkezi bir konumda tam disk yedeklemelerini tarayarak kötü amaçlı yazılımların bulunmasına yardımcı olabilir ve kullanıcıların temiz, kötü amaçlı yazılım içermeyen bir yedeklemeyi geri yüklemesini sağlar.

 

Güvenli Kurtarma

  Yedeklemedeki işletim sistemi görüntüsü veya uygulamalarda güvenlik açıkları olabilir ve ağda hala kötü amaçlı yazılım etkinse, sürekli yeniden bulaşmaya neden olabilir. Makineye yama uygulamak ve en son kötü amaçlı yazılımdan koruma tanımlarını uygulamak, kullanıcıların işletim sistemi görüntüsünü en son yamalarla geri yüklemelerine olanak tanıyarak enfeksiyonun tekrarlama olasılığını azaltır.

 

Adli veri toplama

  Uyumluluğun sürdürülmesi ve iç soruşturmaların yürütülmesi pahalı bir süreç olabilir. Acronis Cyber Protect'teki yerleşik Adli Mod ile, disk düzeyinde yedeklemelerden bellek dökümleri ve işlem bilgileri gibi dijital kanıtları toplayarak gelecekteki analizi basitleştirebilirsiniz.

 

Yedek içeriğe göre uygulama beyaz listeye alma

  Geleneksel, küresel beyaz listeye alma özel uygulamaları iyi işlemez. Acronis Cyber Protect, kurumsal olarak benzersiz uygulamaları beyaz listeye almak ve gelecekteki yanlış pozitiflerden kaçınmak için kötü amaçlı yazılımdan koruma teknolojileriyle (AI, davranışsal sezgisel tarama vb.) yedeklemeleri tarar.

 

Teyp Çoğullama

  Birden çok istemcinin aynı anda tek bir teyp sürücüsüne yedeklemesine izin vererek yedekleme ve kurtarma sırasında teyp sürücülerinin etkin kullanımını en üst düzeye çıkarın. Teyp sürücüsünün yazma kesintilerini önleyerek dönmeye devam etmesine olanak tanıdığından, bir teyp sürücüsü yedekleme kaynağından daha hızlı olduğunda bu yöntemi kullanın.

 

Teyp Çoklu Akışı

  Tek bir istemcinin yedeklemesinin aynı anda birden çok teyp sürücüsüne çalışmasına izin vererek sisteminizdeki tüm mevcut teyp aygıtlarını kullanın. Birden fazla hedef cihazınız olduğunda ve yedekleme sırasında hepsini aynı anda kullanmak için tek bir yedekleme işi istiyorsanız bu yöntemi kullanın.

 

İletişime Geçin

Üstün koruma
ve sizin için geliştirilen yazılımlar için